Jan Kopecký si na Sardinii dojel pro vítězství

Pro Jana Kopeckého je vítězství na Sardinii jeho třetím triumfem v kategorii WRC 2, je to také jeho první rally v rámci WRC, která se jela na šotolinovém povrchu. Na druhém místě dojela posádka s vozem ŠKODA FABIA R5 Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen týmu Printsport, kteří zajeli tři nejrychlejší časy kategorie WRC 2.

Poslední čtyři rychlostní zkoušky s celkovou délkou 42 kilometrů, které se odjely během slunečné neděle, byly pro všechny týmy velmi náročné. „Tratě byly velmi rozbité, což platí zejména pro druhou pasáž poslední zkoušky. Dnešek byl pouze o tom dojet do cíle a udržet si druhé místo ve WRC 2," řekl v cíli norský mladík Ole Christian Veiby. Druhá pozice v rámci WRC 2 pro něj znamenala posun na šesté místo v šampionátu World Rally Championship, těsně za Jana Kopeckého.

Český šampión svedl na Sardinii prestižní souboj s jezdcem Fordu Ericem Camillim (na Sardinii nejel o body v kategorii WRC 2) o vítězství ve třídě R2. Na konci druhé etapy měl Kopecký náskok 0,9 sekundy. V průběhu posledního dne se jezdec ŠKODA rozhodl pro bezpečné vítězství v kategorii WRC 2. „Bylo by hezké zůstat před Camillim, ale jel příliš na hraně, zatímco já potřeboval dojet bez zbytečného riskování na první pozici v kategorii WRC 2 a zajistit si body do šampionátu," řekl Kopecký.

Předposlední zkouška byla přerušena kvůli nehodě Haydona Paddona, jenž se svým vozem zablokoval trať. Poslední krátká zkouška znamenala pro Jana Kopeckého a jeho spolujezdce Pavla Dreslera 13. vítěznou rychlostní zkoušku na Italské rally na Sardinii.