Rally Český Krumlov: třetí vítězství Jana Kopeckého 

Rally Český Krumlov je jednou z nejtradičnějších soutěží v České republice. Soutěžící závodí na náročných tratích rychlostních zkoušek v překrásné krajině. Jediné překvapení se odehrálo během jedné ze slunečných pátečních rychlostních zkoušek, kdy nejrychlejší čas nezajel tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký, ale pilot Fordu Dohnal, který byl nejrychlejší v první krátké speciální zkoušce. Potom se už ale vše vrátilo do obvyklých kolejí na české rallyové scéně a jasně dominoval Jan Kopecký.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zajeli se svým vozem ŠKODA FABIA R5 ve všech následujících 15 rychlostních zkouškách nejrychlejší čas a potřetí v řadě vyhráli Rally Český Krumlov. Po trojici vítězství v úvodních třech podnicích českého šampionátu (MČR) je tato tovární posádka ŠKODA v domácím prostředí nepřemožitelná.

„Skutečně jsem si jízdu zde užíval, řízení tak dokonalého rallyového speciálu, jakým je ŠKODA FABIA R5, je opravdovým potěšením," komentuje výsledek Jan Kopecký po vítězném dojezdu do cíle v Českých Budějovicích.

Jan Černý/Petr Černohorský a jejich privátně nasazená ŠKODA FABIA R5 se stihli zotavit z velké nehody v posledním kole FIA European Rally Championship (ECR) na Kanárských ostrovech a na Rally Český Krumlov dojeli na čtvrtém místě za posádkami Vacláv Pech jun./Petr Uhel a Miroslav Jakeš/Marcela Ehlová.

 

Konečné výsledky Rally Český Krumlov (MČR):

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:33.09,3 h
2. Pech jun./Uhel (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +1.42,2 min
3. Jakeš/Ehlová (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +2.21,4 min
4. Černý/Černohorský jun. (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +2.42,6 min.
5. Štajf/Rajnoha(CZE/CZE), ŠKODA FABIA R5, +3:14.4 min.

 


Zpět

Váš autorizovaný
prodejce vozů Škoda

facebook twitter youtube Škoda Auto Servis Volkswagen Servis Citroen

ahosting

tvorba webových stránek - hosting

Copyright © 2015 www.auto-brejla.cz