ŠKODA AUTO: Pátý žákovský vůz krátce před premiérou 

Nový žákovský vůz bude SUV s otevřenou karoserií, které vychází z modelu ŠKODA KAROQ. Studii navrhlo a pracuje na ní 23 žáků podnikového učiliště ŠKODA AUTO. Projekt žákovského vozu má v české automobilce tradici. SUV s otevřenou karoserií je už pátým vozem z dílen Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi.

Designová fáze tvorby nového žákovského vozu začala v říjnu 2017. Stejně jako v předchozích letech mělo hned od začátku 23 zúčastněných studentů Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO podporu odborníků z oblastí technického vývoje, designu, výroby, stejně tak jako od jejich vyučujících. Poté, co byl v lednu 2018 dokončen a potvrzen design vozu, byla zahájena fáze výroby. Začátkem června bude nová studie představena veřejnosti.

Náročná realizace projektu pro studenty začala nejprve zásadní proměnou sériové karoserie vozu ŠKODA KAROQ. Po odstranění střechy bylo nutno upravit dveře. Kompletně přepracována byla zadní část vozu včetně pátých dveří, které museli žáci nově navrhnout a vyrobit. Vzhledem ke změnám na karoserii musel být upraven i výfukový systém. Nového designu se dočkaly i sloupky A a B. Výrazné změny budou k vidění na předním i zadním nárazníku.

Zcela nové, neotřelé nápady žáků či upravená stávající řešení dále zvýrazňují mimořádný charakter nově vznikající studie. Pozornost upoutají decentně svítící loga značky ŠKODA. Dalšími nepřehlédnutelnými detaily jsou upravené blinkry nebo podsvícené kliky dveří. Za tmy se na vozovku z předního a zadního nárazníku promítá logo ŠKODA.

Vůz ŠKODA KAROQ s otevřenou karoserií bude pohánět moderní čtyřválcový motor 1,5 TSI. S tímto efektivním a výkonným motorem dosahuje sériový vůz maximální rychlosti 204 km/h a z 0 a 100 km/h akceleruje za 8,4 s.


Zpět

Váš autorizovaný
prodejce vozů Škoda

facebook twitter youtube Škoda Auto Servis Volkswagen Servis Citroen

ahosting

tvorba webových stránek - hosting

Copyright © 2015 www.auto-brejla.cz